با توجه به زمان کاشت گندم و جو و نظر به اهمیت و جایگاه استفاده از بذور اصلاح شده در امر کاشت که خود می تواند این مهم نقش بسزایی در افزایش و  راندمان تولید، جلوگیری از گسترش و شیوع علف های هرز و همچنین آفات و بیماری ها داشته باشد.

در همین راستا از تاریخ 14/08/99 لغایت 28/08/99 شش مورد کلاس آموزشی به صورت میدانی در سطح مزرعه با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بر علیه بیماری کرونا در بخش مرکزی و دیهوک شهرستان در روستاهای فهالنج، جمز، جوخواه، خسروآباد، کریت و اصفهک برگزار گردید. لازم به ذکر است جمعا تعداد 70 نفر از کشاورزان از این دوره ها بهره مند شدند.

 

 

 روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس

https://agritak.ir/mjktabasهوای شهرستان طبس این روز‌ها به بوی خوش نرگس آغشته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، خانواده‌های طبسی، این روز‌ها با پیچیدن عطر نرگس در مزارع خود، مشغول برداشت این گل‌های پاییزی هستند. روستای پیرحاجات طبس یکی از قطب‌های برداشت گل خوشبوی نرگس در استان است. نرگس خراسان جنوبی خوشبوترین نرگس جهان است، که مهد آن شهرستان خوسف است.

 

 

روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس
https://agritak.ir/mjktabasبرداشت برنج  از سایه سار نخل های روستای ازمیغان طبس آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی؛ روستای ازمیغان یکی از سرسبز‌ترین روستا‌های کویری ایران است که در 40 کیلومتری شرق شهرستان طبس قرار دارد. این روستا به دلیل داشتن رودخانه‌های 4 فصل که بیشتر آب آن‌ها به مزارع و باغات تعلق دارد بسیار سرسبز و باصفا است. به برکت وجود آب در این منطقه صحنه‌ای نادر وجود دارد که شما شالیزار‌ها و نخلستان ‌ها را در دل کویر در کنار یکدیگر می‌بینید.پیش بینی شده است امسال 100 تن برنج از اراضی روستای ازمیغان شهرستان طبس برداشت شود.

 

 

روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس
https://agritak.ir/mjktabasبرداشت ارزن دانه ای از سطح ۳۰۰ هکتار مزارع شهرستان طبس آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، مدیر جهادکشاورزی شهرستان طبس پیش بینی کرد: از این سطح مقدار ۶۰۰ تن برداشت ارزن در طبس ارزن برداشت شود. بخشایی متوسط عملکرد این محصول را ۲ تن در هکتار عنوان کرد و گفت: برداشت این محصول از نیمه دوم آبان آغاز و تا اواخر آذر ادامه دارد.
وی افزود: از آنجایی که محصول ارزن نیاز آبی کم، دوره رشد کوتاه مدت و صرفه اقتصادی خوبی دارد کشاورزان بعد ازکشت جالیز به عنوان کشت دوم نسبت به کاشت این محصول اقدام می‌ کنند. بخشایی خدمات ارائه شده به ارزن کاران را ترویج استفاده از بذرهای اصلاح شده و توزیع کود شیمیایی دانست.

 

 

روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس
https://agritak.ir/mjktabasازمیغان روستایی که به بهشت گردشگری طبس مشهور است.
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، این روزها کشاورزان ازمیغان مشغول برداشت 150 تن یاقوت سرخ از باغهایشان هستند.

 

روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس
https://agritak.ir/mjktabasبازدید امروز14
بازدید دیروز259
بازدید هفته273
بازدید کل140190